Brugia

Sierpień 2009

Na kolejowym szlaku…. ale autobusem.

Kolejne portowe miasto. Miasto które urzeka. Obfitość kanałów która nasuwa skojarzenia z Wenecją. Tutaj trzeba się zatrzymać zdecydowanie na dłużej niż na te kilka godzin które mi było dane w nim spędzić.

DSC00434

Na kilka godzin centrum zmieniło swój kolor, wielokolorowe domki stały się tłem dla niebiesko-białego tłumu który przez ten moment stał się niespodziewaną atrakcją turystyczną dla dużego grona turystów z różnych kontynentów. Nasza zabawa, śpiewy na te kilka chwil zmieniły kierunek obiektywów aparatów ze starych murów na „Niebiesko- Białą Bandę”. Dziwne uczucie kiedy to grupa Wielkopolan stajesz się ważniejsza od tego co istnieje od kilkuset lat a od 2000 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

To że dzięki swojemu położeniu Brugia była przez wiele lat jedną z handlowych i kulturalnych stolic Europy  oraz że nie doszło tutaj do tak dużych zniszczeń podczas działań wojennych podczas II Wojny Światowej pozwala nam cieszyć do dziś swoje oczy niespiesznie spacerując po zaułkach i wąskich uliczkach ścisłego centrum miasta.

DSC00435

BP

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s